Jaki zabieg regeneracji dłoni wybrać?

Zabiegi kwasami na dłonie - możliwe skutki uboczne i przeciwwskazania

Istnieje wiele różnych procedur dostępnych w celu przywrócenia wyglądu starzejących się dłoni. Zabiegi te obejmują laserowy resurfacing skóry, autologiczny przeszczep tłuszczu oraz wypełniacze skórne. Jeśli jesteś zainteresowany poddaniem się tym zabiegom, skonsultuj się z chirurgiem plastycznym z certyfikatem. On lub ona może wyjaśnić, która procedura jest odpowiednia dla Ciebie.

Wypełniacze skórne

Wypełniacze skórne są stosowane w celu przywrócenia objętości dłoni. Są one mało inwazyjne i wymagają niewielkiego przygotowania. Pacjenci mogą zazwyczaj poddać się zabiegowi bezpośrednio po wstępnej konsultacji – cytat ten jest efektem dociekań zespołu serwisu beautycreator-blog.pl. Wypełniacz jest podawany na grzbiet dłoni i wmasowywany na zewnątrz. Aby zobaczyć pełne rezultaty, potrzeba kilku zabiegów.

Przed zabiegiem pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem, aby ustalić, które produkty z zakresu wypełniaczy skórnych są dla nich odpowiednie. Konsultacja ta będzie obejmować wyjaśnienie proponowanej procedury, okres rekonwalescencji i wszelkie związane z nią ryzyko. Lekarz odpowie również na wszelkie pytania, które pacjenci mogą mieć na temat procedury. Zastrzyki z wypełniaczy skórnych zwykle nie wymagają żadnych przestojów ani ograniczeń, chociaż pacjentom zaleca się unikanie ciężkich ruchów przez dzień po zabiegu.

Wypełniacze skórne mogą dodać objętości do rąk i zakryć leżące pod nimi żyły. Poprawiają one również jakość skóry. Wraz z wiekiem twarzy, na dłoniach również zaczynają pojawiać się oznaki starzenia. Wypełniacze skórne mogą zwiększyć objętość i pulchność dłoni, nadając im młodszy wygląd.

Najlepszym wyborem dla Twoich dłoni jest wypełniacz dermalny, który stymuluje kolagen pod skórą. Kolagen ten regeneruje obumierające i martwe komórki skóry i dodaje dłoniom pełności. Efekty tego zastrzyku są zauważalne niemal natychmiast, a rezultaty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy. Zabieg trwa około pięciu do dziesięciu minut i zapewnia niesamowite rezultaty.

Istnieje kilka innych zabiegów wspomagających regenerację dłoni. Różne preparaty miejscowe zostały wykorzystane do tego celu, aby promować obrót komórkowy i przywrócić grubość skóry. Dostępne są również peelingi Pulsed Dye Laser i MicroLaser do usuwania plam starczych i przebarwień. Radiesse jest najczęściej stosowanym wypełniaczem do odmładzania dłoni, ale dostępne są również Restylane i Juvederm. Mogą one natychmiast przywrócić utraconą objętość i sprawić, że żyły, ścięgna i stawy będą mniej widoczne. Efekty stosowania wypełniaczy skórnych mogą utrzymywać się od sześciu do szesnastu miesięcy, w zależności od zastosowanego wypełniacza.

Laserowy resurfacing skóry

Laserowy resurfacing skóry w celu regeneracji dłoni może poprawić ich stan poprzez redukcję oznak starzenia. Jest to rozwiązanie długoterminowe, które ma minimalny czas przestoju, choć mogą wystąpić pewne przejściowe efekty uboczne. Rezultaty zabiegu mogą utrzymywać się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od głębokości penetracji. Niektórzy pacjenci mogą potrzebować dwóch zabiegów, aby osiągnąć te same wyniki.

Do odmładzania dłoni dostępnych jest kilka różnych laserów. Laser V-Beam może poprawić wygląd widocznych żył, laser Fraxel Dual poprawia wygląd brązowych plam, a laser AlexTrivantage poprawia teksturę i ton skóry. Laser Thermage FLX może poprawić wygląd zwiotczałej skóry i może również zredukować plamy starcze.

Pacjenci muszą być w dobrym stanie zdrowia przed poddaniem się tej procedurze. Powinni być przygotowani na serię zabiegów przygotowujących ich skórę do zabiegu laserowego. Pomoże im to poczuć się bardziej komfortowo podczas zabiegu. Ponadto, powinni oni przestrzegać odpowiednich instrukcji dotyczących opieki po zabiegu, aby uniknąć komplikacji. Osoby z infekcją lub historią problemów skórnych mogą wymagać przyjmowania leków przeciwwirusowych lub antybiotyków przed zabiegiem.

Aby osiągnąć optymalne rezultaty, konieczna jest seria zabiegów laserowego resurfacingu skóry. Typowy harmonogram obejmuje cztery do sześciu sesji w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy skonsultować się z chirurgiem plastycznym. Należy powiedzieć mu lub jej, jeśli masz jakiekolwiek warunki medyczne, które mogą mieć wpływ na leczenie. Na przykład, jeśli w przeszłości występowały u Ciebie pęcherze gorączkowe lub zimne owrzodzenia, nie powinnaś poddawać się zabiegowi laserowemu.

Istnieją dwa rodzaje zabiegów laserowych dostępnych dla resurfacingu dłoni. Pierwszy typ, znany jako laser ablacyjny, polega na usunięciu górnej warstwy skóry. Technika ta wymaga miejscowych zastrzyków znieczulających i może powodować pewien dyskomfort. Drugi typ, leczenie laserem nieablacyjnym, wymaga minimalnego lub żadnego bólu.

U pacjentów z ciemną skórą zabieg może spowodować powstanie białej plamy, co może prowadzić do wybuchu epidemii zimnicy. Można temu zapobiec, przyjmując po zabiegu leki przeciwwirusowe. Inne zagrożenia związane z resurfacingiem laserowym to hiper i hipopigmentacja. Pacjenci powinni unikać nakładania gęstych kremów na obszary poddane zabiegowi. Zabieg może również skutkować pojawieniem się milii, czyli białych grudek, które pojawiają się podczas procesu gojenia. Blizny są jednak rzadkością.

Autologiczny przeszczep tłuszczu

Autologiczny przeszczep tłuszczu to skuteczny, bezpieczny zabieg regeneracji dłoni. Jest to zabieg ambulatoryjny i może poprawić wygląd dłoni. W porównaniu z innymi rodzajami procedur, transfer tłuszczu wiąże się z mniejszym ryzykiem. Procedura ta wykorzystuje Twój własny tłuszcz do przywrócenia objętości utraconej w wyniku wad wrodzonych, radioterapii lub starzenia się.

Zabieg może poprawić siłę i ruchomość dłoni. W kilku badaniach sprawdzono efekty przeszczepu autologicznego tłuszczu. W jednym z ostatnich badań Granel i współpracownicy opublikowali wyniki randomizowanego, kontrolowanego badania oceniającego bezpieczeństwo autologicznego przeszczepu frakcji zrębowej tkanki tłuszczowej u pacjentów z twardziną. Badanie obejmowało 12 uczestniczek, które były obserwowane przez 6 miesięcy. Wyniki wykazały znaczącą poprawę w zakresie bólu ręki, niepełnosprawności, objawu Raynauda i ogólnej jakości życia.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 10-15 minut. Pacjent otrzymuje środek znieczulający i wykonuje się małe nacięcie w celu usunięcia tłuszczu. Następnie chirurg oczyszcza komórki tłuszczowe i ponownie wstrzykuje je przez małe nacięcia w tylnej części dłoni. Wstrzyknięte komórki tłuszczowe wypełniają przerzedzone obszary pomiędzy widocznymi żyłami na dłoniach. Ponieważ komórki tłuszczowe są ponownie wchłaniane po zabiegu, przeszczepy stają się mniej widoczne.

Wyniki autologicznego transferu tłuszczu u pacjentów po oparzeniach były obiecujące. Zabieg poprawił zdolność otwierania ust przez pacjentów oraz zmniejszył widoczność zmarszczek i stwardnień skóry. Dodatkowo był on bezpieczny dla pacjentów z twardziną. W porównaniu z innymi technikami wykazano, że autologiczny transfer tłuszczu jest lepszą opcją. Jednak trwałość przeszczepów wymaga dalszych badań.

Istnieje kilka powikłań autologicznego przeszczepu tłuszczu. Niektóre z nich obejmują utratę objętości, zaczerwienienie, mrowienie i zasinienie. W cięższych przypadkach autologiczny przeszczep tłuszczu może spowodować zwapnienie, cellulitis lub torbiele olejowe.

Terapia IPL

Pierwszym krokiem w terapii IPL do regeneracji dłoni jest upewnienie się, że Twoje ręce są czyste. Następnie Twój specjalista od pielęgnacji skóry posmaruje obszar poddawany zabiegowi żelem chłodzącym. Następnie urządzenie IPL będzie dostarczać krótkie, precyzyjne impulsy światła. Światło może lekko szczypać, ale większości osób to nie przeszkadza. Na 30-60 minut przed zabiegiem można zastosować krem znieczulający. Pomocne może być również noszenie ciemnych okularów przeciwsłonecznych podczas zabiegu. Każda sesja zabiegowa trwa około 20-30 minut, w zależności od obszaru.

Zabieg może zmniejszyć wygląd zaczerwienienia i innych problemów kosmetycznych poprzez usunięcie niechcianych włosów i zmian pigmentowych. Eliminuje również popękane naczynia krwionośne w nawet 50% przypadków. Może również pomóc pozbyć się brązowych plamek spowodowanych przez promienie ultrafioletowe. W zależności od odcienia skóry, aby zobaczyć zauważalne rezultaty, może być potrzebnych od sześciu do dwunastu zabiegów. Proces zazwyczaj powoduje łagodne zaczerwienienie i obrzęk, ale powinny one zniknąć po jednym dniu.

Zabieg może poprawić objętość i tonację dłoni. Poprawi to wygląd dłoni i sprawi, że będą one wyglądać młodziej. Ponadto, zabieg może również poprawić teksturę i ton skóry. Dr Green omówi z Tobą różne opcje zabiegowe regeneracji dłoni, dając Ci znać, jakiego rodzaju rezultatów możesz się spodziewać.

Zabiegi IPL są nieinwazyjne i bezpieczne. Mogą pomóc w przypadku blizn, plam starczych i nierównego kolorytu skóry. Proces ten eliminuje również konieczność przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, ponieważ zabiegi IPL nie powodują oparzenia skóry. Czas rekonwalescencji jest minimalny, a większość pacjentów może wrócić do pracy już następnego dnia.

Inne nieinwazyjne zabiegi laserowe są dostępne w celu poprawy zdrowia dłoni. Na przykład laser V-Beam może poprawić przebarwienia spowodowane widocznymi żyłami. Laser Fraxel Dual i AlexTrivantage mogą zredukować plamy starcze i pigmentację. Laser Thermage FLX poprawia wygląd zwiotczałej skóry i pomaga przywrócić jędrność dłoni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *