Leczenie rąk kwasem – jak to zrobić

Leczenie rąk kwasem - jak to zrobić

Jeśli masz suche ręce, możesz chcieć wiedzieć, jak traktować je kwasem. Zabieg ten może pomóc przywrócić kształt dłoni i wymazać oznaki starzenia. Zabieg ten polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub żelu wapniowego do dłoni, aby przywrócić utraconą objętość. Pobudzi to również produkcję kolagenu i nada dłoniom gładszy wygląd.

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja występująca w skórze – fragment ten jest manifestacją pracy zespołu redakcyjnego portalu unidentstomatologia.pl. Pomaga on poprawić elastyczność i jędrność skóry oraz może zmniejszyć głębokość drobnych zmarszczek. Może być również wstrzykiwany do stawów, aby zmniejszyć ból i stan zapalny. Jest bezpieczny w użyciu, ale niewłaściwe użycie może prowadzić do poważnych komplikacji. Jest składnikiem wielu kremów i balsamów nawilżających.

Proces odmładzania dłoni rozpoczyna się od dokładnego badania diagnostycznego. Asystent medyczny zastosuje roztwór oczyszczający skórę i krem znieczulający, aby zapobiec bólowi podczas zabiegu. Lekarz zaznaczy na dłoniach określone miejsca do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lub żelu wapniowego. Zastrzyki wykonywane są za pomocą bezbolesnej mikroigły. Proces trwa około 15 minut na każdą rękę.

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla większości typów skóry. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed rozpoczęciem kuracji powinny zasięgnąć porady dermatologa. Można go znaleźć w kremach nawilżających, suplementach doustnych i preparatach do wstrzykiwania. W zależności od wieku i rodzaju skóry, możesz wybrać ten, który jest dla Ciebie najlepszy.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego mogą pomóc przywrócić objętość i kształt dłoniom oraz zatrzeć efekty starzenia. Mogą one również stymulować naturalną produkcję kolagenu w organizmie.

Laser frakcyjny Skinflash

Pomimo tego, że na rynku dostępnych jest tak wiele laserów frakcyjnych, nie wszystkie są sobie równe. Niektóre z nich są ablacyjne i powodują uszkodzenie całej grubości skóry, podczas gdy inne pozostawiają warstwę rogową nienaruszoną. Obie metody leczą różne aspekty skóry, w tym pigmentację i teksturę.

Sesje zabiegowe rozpoczynają się od dokładnego badania diagnostycznego. Podczas tego etapu asystent medyczny nakłada na skórę środek miejscowo znieczulający. Następnie lekarz zaznaczy konkretne punkty wstrzyknięcia żelu wapniowego lub kwasu hialuronowego. Lekarz użyje mikroigły, aby podać te zastrzyki w precyzyjnych miejscach, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Pomimo ryzyka związanego z tym zabiegiem, procedura ta jest godnym wyborem dla wszystkich typów skóry, zwłaszcza ciemnej. Jednak pacjenci z ciemniejszą skórą są narażeni na większe ryzyko rozwoju hiperpigmentacji i blizn po zabiegu. Dlatego pacjenci o ciemnej skórze powinni przed poddaniem się zabiegowi skonsultować się z lekarzem z certyfikatem.

Fraxel to kolejny laser frakcyjny. Może on pomóc w poprawieniu wyglądu plam słonecznych, drobnych linii i zmarszczek. Poprawia również koloryt skóry. Wymaga jednak pewnego czasu na regenerację. Fraxel jest jednym z bardziej agresywnych laserów frakcyjnych dostępnych na rynku.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *