Czy leczenie okluzji dłoni jest bezpieczne?

Czy leczenie okluzji dłoni jest bezpieczne?

W tym artykule dowiesz się o Bezpieczeństwie i Skuteczności tego zabiegu, a także o jego skutkach ubocznych i kosztach. Zanim zdecydujesz się na ten zabieg, musisz poznać fakty. Zabieg jest bardzo skuteczny, ale czy bezpieczny?

Bezpieczeństwo zabiegu okluzji ręki

69-letni mężczyzna zgłosił się do kliniki z bólem i zmianami zgorzelinowymi w prawej ręce. W wywiadzie miał nadciśnienie tętnicze, otyłość i cukrzycę. W żyle szyjnej miał skrzeplinę. Niedawno przeszedł zabieg wymiany zastawki mitralnej. Prawa ręka była obrzęknięta, a w pierwszym i drugim palcu nie było wypełnienia kapilarnego. Pomimo skrzepliny lekarz pierwszego kontaktu był optymistą, że uda się zachować proksymalne tkanki ręki.

Skuteczność

Okluzja tętnicy promieniowej jest stosunkowo spokojnym zdarzeniem u pacjentów z odpowiednim krążeniem bocznym. Jednak gdy krążenie oboczne jest niewystarczające, zdarzały się przypadki niedokrwienia ręki. Klinicznymi objawami niedokrwienia ręki może być drętwienie, ból lub parestezje. Objawy niedokrwienia ręki mogą się znacznie różnić w zależności od miejsca okluzji – część ta jest zasługą redakcji strony porady-poloznej.pl.

Działania niepożądane

Pentoksyfilina jest często przepisywana na okluzję dłoni, leczenie, które działa poprzez poprawę przepływu krwi u pacjentów, którzy cierpią na problemy z krążeniem. Lek obniża lepkość krwi, co ułatwia jej przepływ przez organizm. Jednak pacjenci mogą również doświadczyć skutków ubocznych po poddaniu się temu zabiegowi.

Dostępność

Leczenie okluzji dłoni jest dostępne i może złagodzić objawy. W wielu przypadkach pacjenci są bezobjawowi, ale niektórzy mogą odczuwać ból lub parestezje w miejscu okluzji. Niektórzy pacjenci mogą również doświadczać ograniczenia funkcji kończyn. Ten stan może być leczony za pomocą przezskórnej angioplastyki lub TRA.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *