Depilacja laserowa – metody domowe

Depilacja laserowa - metody domowe

Laserowe usuwanie włosów trwa ułamek sekundy na jeden impuls. Mały obszar może być potraktowany w mniej niż minutę, podczas gdy duże obszary mogą zająć godzinę lub więcej. Zazwyczaj potrzeba od trzech do siedmiu sesji, aby trwale usunąć niechciane włosy. Procedura wymaga pewnego przeszkolenia i może wiązać się z pewnym ryzykiem.

Iluminage

Jeśli masz wrażliwą skórę lub po prostu chcesz pozbyć się niechcianych włosów, możesz spróbować Iluminage Laser Hair Removal Home System. To urządzenie jest zatwierdzone przez FDA i wykorzystuje połączenie IPL i RF, aby skutecznie celować w mieszki włosowe. Jest bezpieczne do stosowania na wszystkich rodzajach skóry i może usunąć niechciane włosy szybko i bezpiecznie.

Przed rozpoczęciem zabiegu należy najpierw wykonać test wrażliwości skóry. Następnie należy wybrać najniższy poziom energii i odczekać 30 minut przed sprawdzeniem reakcji skóry. Jeśli skóra jest czerwona lub zarumieniona, należy odczekać 24 godziny przed ponownym testem. Gdy skóra zostanie przetestowana i będzie czysta, jesteś gotowy do rozpoczęcia zabiegów. Zazwyczaj należy używać urządzenia jeden raz w tygodniu przez około sześć do siedmiu tygodni. Należy również dokładnie przeczytać instrukcje na urządzeniu przed jego użyciem – część ta pochodzi od redaktora portalu dietetykblog.pl.

Chociaż domowe urządzenia do depilacji laserowej okazały się skuteczne, nie działają na wszystkie rodzaje i kolory skóry. Są one najbardziej odpowiednie dla osób o jasnej lub średniej skórze i ciemnych kolorach włosów na ciele. Urządzenia do domowej depilacji laserowej nie są tak skuteczne jak zabiegi wykonywane przez dermatologa i nie gwarantują trwałego usunięcia włosów.

Zabiegi laserowego usuwania włosów w profesjonalnej klinice mogą kosztować tysiące dolarów, a każdy zabieg może trwać od czterech do sześciu sesji. Cena każdej sesji będzie się różnić w zależności od leczonego obszaru. Urządzenia do użytku domowego są tańsze i bezpieczne w użyciu. Domowe urządzenia do depilacji laserowej

SmoothSkin Pure Fit wykorzystują dwie oddzielne głowice do nakierowania na mieszki włosowe. Urządzenie jest zatwierdzone przez FDA i ma sześć poziomów mocy. Wykorzystuje technologię IPL i posiada czujnik odcienia skóry. Może trwać do 600 błysków między ładowaniami. Urządzenie może być używane ręcznie lub w trybie automatycznym.

SmoothSkin to wiodąca nazwa w dziedzinie depilacji laserowej. Jego zaawansowana technologia oferuje 10 ustawień energii, dwa tryby pracy i trzy tryby komfortu. Posiada również głowicę Precision do precyzyjnego usuwania włosów na trudnych obszarach. Wbudowany w urządzenie czujnik skóry automatycznie dobiera odpowiednią intensywność do odcienia skóry. Zapobiega również przypadkowemu włączeniu.

Urządzenie posiadające certyfikat FDA ma małą, przenośną konstrukcję i głowicę laserową o mocy 150 000 impulsów na minutę. Umożliwia ono również użytkownikom ukierunkowanie pojedynczego owłosionego miejsca za pomocą tylko jednego zabiegu. Zaawansowany technologicznie aplikator pozwala użytkownikom na strefę na mniejszym obszarze, a urządzenie działa już po dwóch miesiącach.

Laser do depilacji Tria jest urządzeniem o większej mocy niż woskowanie i wykorzystuje technologię diodową, która pozwala na bardziej precyzyjne lokalizowanie mieszków włosowych. Aby zmniejszyć ból po zabiegu, można zastosować zimne okłady. Należy jednak pamiętać, że depilacja laserowa nadal jest bolesna – nie jest tak bolesna jak depilacja woskiem.

Mismon

Metoda domowa depilacji laserowej Mismon polega na zastosowaniu urządzenia, które przekazuje energię światła optycznego do trzonu włosa. To ciepło szybko niszczy mieszek włosowy. W przeciwieństwie do ciepła termicznego, energia lasera, która jest przekazywana przez to urządzenie jest bezpieczna do użytku domowego. Oznacza to, że można używać urządzenia na szerokim zakresie odcieni skóry i włosów bez obaw o uszkodzenie skóry.

Ta metoda usuwania włosów wymaga wielu sesji, aby zobaczyć wyniki. Ponadto, urządzenia domowe są bardziej przystępne i wygodne niż regularne wizyty w salonie. Urządzenia te mogą również posiadać technologię wyczuwania tonów skóry oraz funkcje chłodzenia. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na korzystanie z urządzenia domowego, upewnij się, że zrobisz to w porozumieniu z dermatologiem.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *