Czy laser diodowy trwale uszkadza włosy?

Czy laser diodowy trwale uszkadza włosy?

Laser diodowy to rodzaj lasera do usuwania włosów, który ma wiele zalet. Jego dłuższa fala pozwala na głębszą penetrację skóry i pozostawienie mniejszej ilości włosów po zabiegu. Oferuje również szybszy powrót do zdrowia i może leczyć duże obszary jednocześnie. Laser diodowy ma również mniejsze ryzyko uszkodzenia naskórka, więc zabieg jest znacznie mniej szkodliwy dla naskórka.

Laser YAG

W nowym badaniu stwierdzono, że zabiegi z użyciem lasera YAG nie powodują trwałego uszkodzenia włosów. Laser ten leczy korzenie włosów, a nie same włosy – sekcja ta jest udostępniona przez redaktora portalu majster-robi.pl. Jego impulsy świetlne mogą wnikać w głąb skóry na głębokość nawet 5 mm, a zatem leczą włosy u ich korzenia. Badanie przeprowadzono na 20 kobietach o ciemnobrązowych lub czarnych włosach, w wieku od 21 do 39 lat, o typach skóry od IV do VI.

Laser YAG jest laserem półprzewodnikowym, który emituje krótkie impulsy światła. Długość fali lasera YAG jest dokładnie dopasowana do melaniny, która jest pigmentem nadającym włosom kolor. Ten zabieg laserowy jest skuteczny w przypadku włosów o ciemnym kolorze, ale nie jest skuteczny w przypadku włosów o jasnym kolorze.

Laser ND YAG jest bezpieczny dla osób o ciemnej skórze. Laser ten wykorzystuje falę o długości 1964 nm, która omija naskórek. Mimo to, laser YAG wiąże się z pewnymi zagrożeniami. Do najczęstszych należy hiperpigmentacja, czyli pojawienie się ciemnych plam. Ten efekt uboczny jest trudny do wyleczenia. Dlatego ważne jest, aby przed poddaniem się zabiegowi laserowemu wykonać próbne plamki.

Chociaż leczenie laserem ND YAG jest najbezpieczniejszą opcją dla osób o ciemnej skórze, nadal może powodować działania niepożądane. Jeśli pacjent przestrzega odpowiednich zaleceń dotyczących pielęgnacji przed i po zabiegu, zabieg laserem YAG może zapewnić długotrwałe rezultaty. Należy pamiętać, że zabiegi laserowe nie powodują trwałego uszkodzenia włosów.

Zabieg laserem YAG zmniejsza gęstość włosów. Jednak włosy, które się regenerują, są zazwyczaj lżejsze i delikatniejsze w strukturze niż te, które zostały usunięte. Zazwyczaj zabiegi laserem YAG wymagają co najmniej trzech do ośmiu sesji w celu uzyskania optymalnych wyników. Pomimo faktu, że depilacja laserowa nie jest trwałą metodą usuwania włosów, leczenie może znacznie zmniejszyć liczbę włosów. Zazwyczaj pojedyncza sesja może zredukować do 25 procent włosów. Po osiągnięciu pożądanego rezultatu, może być konieczne uczęszczanie na sesje konserwacyjne raz lub dwa razy w roku.

Podczas gdy depilacja laserowa nie niszczy trwale włosów, usuwa warstwę skóry, aby zapobiec przyszłemu wzrostowi. Impulsy światła laserowego uszkodzą mieszki włosowe w trichromie, ale nie uszkodzą samego włosa. W rezultacie, włosy wypadną po kilku dniach lub tygodniach. Zabieg ten nie jest bolesny i może być wykonywany na niewielkim obszarze. Podczas zabiegu może być konieczne zastosowanie u pacjenta znieczulenia miejscowego.

Laser aleksandrytowy

Laser diodowy to potężne urządzenie do usuwania włosów, które wykorzystuje energię świetlną do uszkodzenia korzenia mieszka włosowego. Światło to jest absorbowane przez melaninę obecną w mieszku włosowym. Światło jest następnie przekształcane w ciepło, osłabiając mieszek włosowy. Proces ten jest niezwykle skuteczny, zwłaszcza w przypadku dużych obszarów ciała. Zaawansowana długość fali lasera pozwala również na jednoczesne oddziaływanie na wiele mieszków włosowych. Oznacza to, że usuwanie włosów może być wykonywane na dużych obszarach ciała za pomocą tylko jednego zabiegu.

Ten typ lasera ma dłuższą falę niż inne lasery, dzięki czemu jest bezpieczniejszy i bardziej skuteczny. Dzięki temu może on wnikać w mieszek włosowy głębiej niż tradycyjny laser. Metoda ta jest idealna dla ciemniejszych typów skóry, ponieważ zmniejsza ryzyko uszkodzenia naskórka. Jest jednak bardziej bolesna i nie jest zalecana dla osób o jasnej skórze.

Lasery diodowe wykorzystują również proces zwany selektywną fototermolizą. Ta metoda niszczenia włosów jest kontrolowana przez specyfikacje systemu laserowego. Specyfikacje te obejmują długość fali, czas trwania impulsu i moc wyjściową. Metoda ta jest również odpowiednia dla ciemniejszych odcieni skóry, ale należy być świadomym ryzyka.

Laser diodowy jest znacznie skuteczniejszy i bardziej wszechstronny niż IPL. Laser diodowy jest skuteczniejszym rozwiązaniem niż IPL, który wymaga większej liczby sesji i dłuższych zabiegów. Jego zaawansowane funkcje są bardziej wszechstronne, z mniejszym dyskomfortem i zintegrowanym chłodzeniem. Ponadto, lasery diodowe mogą leczyć włoski o każdym kolorze i odcieniu skóry. Z kolei IPL działa lepiej na jasną skórę i jasne włosy.

Laser diodowy działa poprzez niszczenie pigmentu melaniny w mieszku włosowym. Jednak laser Nd wykorzystuje dłuższe fale, dzięki czemu omija pigment w skórze. Chociaż lasery Nd są tańsze, nie są zalecane dla osób o ciemnej skórze.

Przed zaplanowaniem sesji należy pamiętać, że nieleczone włosy mogą się regenerować. Włosy, które się zregenerują będą miały jaśniejszą strukturę i kolor. AAD szacuje, że początkowa redukcja włosów po pierwszej sesji wynosi od 10 do 25 procent. Wskaźnik ten może wzrosnąć w kolejnych sesjach. Aby uzyskać najlepsze wyniki, może być konieczne okazjonalne sesje konserwacyjne. Pomoże to mieszkom włosowym z regeneracji. Sesje te mogą być wymagane raz lub dwa razy w roku, aby utrzymać wyniki.

Laser aleksandrytowo-jagowy

Lasery aleksandrytowo-jagowe należą do najskuteczniejszych laserów do usuwania włosów. Lasery te celują w mieszki włosowe poprzez pigment, który znajduje się u korzenia każdego włosa. Zabiegi z użyciem laserów aleksandrytowych mogą być skuteczne w przypadku włosów od jasnobrązowych do czarnych i grubych do delikatnych.

Laser ten działa na ciemne włosy, ale nie jest tak skuteczny w przypadku włosów jasnych lub jasnej skóry. Ponadto, może być bardziej bolesny niż inne rodzaje zabiegów laserowych. Zazwyczaj długość każdego zabiegu zależy od grubości włosów i rodzaju skóry. Laser aleksandrytowo-jagowy jest skuteczniejszy w usuwaniu włosów na grubej lub szorstkiej skórze. Nie jest on jednak zalecany dla osób z cienkimi lub delikatnymi włosami, ponieważ długość fali aleksandrytowej jest dłuższa i może powodować dyskomfort.

Chociaż usuwanie włosów za pomocą tego lasera jest wciąż w powijakach, okazał się on skuteczny w redukcji niechcianych włosów. W rzeczywistości jest to najpopularniejszy obecnie zabieg niechirurgiczny w Stanach Zjednoczonych. Kobiety w każdym wieku i o każdym pochodzeniu etnicznym cierpią z powodu nadmiernego niechcianego owłosienia, a ten zabieg laserowy może zapewnić trwałą redukcję wzrostu włosów. Lasery aleksandrytowo-jagowe są dostępne jako domowe systemy laserowe i systemy profesjonalne. Zabieg jest bezpieczny, o ile jest stosowany przez przeszkolonych pracowników medycznych.

Laser aleksandrytowo-jagowy może być stosowany do usuwania niechcianych włosów na każdej części ciała. Metoda ta jest generalnie nieskuteczna w przypadku włosów o jasnym kolorze, ale nadal jest bardzo skuteczna w przypadku włosów o ciemnym kolorze. Może jednak upłynąć kilka sesji, zanim włosy zostaną trwale usunięte. Metoda ta może być dobrym wyborem dla osób o jasnym kolorze skóry, ponieważ jest bardziej skuteczna niż golenie i woskowanie.

Lasery aleksandrytowo-jagowe mają kilka różnych trybów niszczenia włosów. Na przykład tryb SHR emituje bardzo niskie impulsy. Celem tego trybu jest osiągnięcie 35 oC w tkance podskórnej. Ostatecznie, mieszek włosowy osiągnie temperaturę 45 do 50 oC.

Lasery aleksandrytowo-jagowe mogą być wykorzystywane do zabiegów laserowych na twarzy. Lekarz oceni pacjentów, aby upewnić się, że są oni wystarczająco zdrowi, aby poddać się zabiegowi. Na przykład, pacjenci z cukrzycą, podagrą lub historią wrażliwości na słońce nie będą kwalifikować się do tego zabiegu. Lasery aleksandrytowe są również skuteczne w przypadku fotostarzenia się skóry.

Długo pulsujący laser Nd:YAG

Długo pulsujący laser Nd:YAG jest potężnym narzędziem stosowanym do usuwania włosów. Może on znacząco podgrzać najgłębsze warstwy tkanek skóry, w tym duże naczynia krwionośne. Ta energia lasera zabija mieszki włosowe, usuwając ich zasilanie odżywcze. Po zniszczeniu, włosy nigdy nie odrosną. Procedura ta jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą trwale usunąć włosy.

Ten laser wykorzystuje wyższą długość fali niż wiele innych laserów, więc jest bardziej skuteczny w przypadku ciemniejszych typów skóry. Wnika on również głębiej w skórę, powodując mniejsze nagrzewanie melaniny. Im dłuższe impulsy, tym lepiej, ponieważ dłuższy czas pulsowania daje włosom dłuższy okres ekspozycji na światło lasera. Laser ten został zatwierdzony przez FDA w 1996 roku i ma wysoki profil bezpieczeństwa i skuteczności. Przy właściwej opiece , powikłania są rzadkie . Przed poddaniem się zabiegowi depilacji laserowej należy zapytać lekarza, czy jest on bezpieczny dla danego typu skóry.

Laser ND YAG wykorzystuje długość fali światła o wysokiej energii, które przenika do głębszych warstw skóry i zabija chore komórki. Ma on również zdolność do stymulowania kolagenu i eliminowania pigmentacji. Pacjenci mogą zdecydować się na ten zabieg laserowy, aby trwale zmniejszyć liczbę niechcianych włosków.

Chociaż ten rodzaj lasera nie jest uważany za całkowicie bezpieczny, może znacząco zmniejszyć niechciane owłosienie na ciele. W kilku badaniach wykazano, że laser Nd:YAG o dłuższym impulsie jest bezpieczniejszy niż systemy laserów nanosekundowych lub Q-Switched. Jego energia wyjściowa waha się od 10 do 40 J/cm2. Większość systemów laserowych posiada system chłodzenia w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjenta. Aby uzyskać maksymalną redukcję włosów, pacjent może potrzebować od dwóch do sześciu sesji. Jednak pacjenci o ciemniejszej skórze mogą wymagać więcej niż sześciu sesji.

Systemy depilacji długoimpulsowej Nd:YAG są bezpieczne, skuteczne i mogą pomóc pacjentom osiągnąć wyjątkowe rezultaty estetyczne. Są one szczególnie skuteczne u pacjentów z pigmentacją skóry lub ciemnymi plamami. Dodatkowo, mogą one poprawić ogólny ton skóry. Oprócz leczenia włosów, systemy laserowe ND YAG mogą leczyć zaburzenia oczu i paznokci.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *