Powiększone migdałki w ciąży – jak je leczyć?

Powiększone migdałki w ciąży - jak je leczyć?

Powiększone migdałki w ciąży mogą być bolesną i wstydliwą dolegliwością. Mogą być czerwone, opuchnięte lub zawierać ropę. Objawy te sugerują infekcję. Jednak stan ten nie jest poważny. Istnieją pewne opcje leczenia dostępne dla kobiet w ciąży. Lekarz może wykonać tonsillektomię. Jest to zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych.

Łagodne zapalenie migdałków nie wymaga leczenia

Podczas ciąży migdałki mogą się powiększyć, czyli spuchnąć. Może to wpływać na Twoje codzienne funkcjonowanie i prowadzić do opuszczania czasu pracy lub szkoły. Istnieje kilka różnych przyczyn powiększonych migdałków, a najlepsze leczenie zależy od przyczyny. Niektóre wspólne przyczyny powiększonych migdałków obejmują infekcje wirusowe i bakteryjne. Należy jednak skonsultować się z lekarzem, aby zdecydować o najlepszym dla siebie sposobie leczenia.

Podstawowym leczeniem zapalenia migdałków jest picie dużej ilości płynów – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu wowporadnik.pl. Najlepiej jest pić przede wszystkim wodę. Na dyskomfort mogą pomóc okłady z lodu lub zimne napoje. Jeśli Twoje migdałki są czerwone i obrzęknięte, mogą być spuchnięte i wypełnione ropą. Jeśli te objawy utrzymują się dłużej niż 15 godzin, należy zgłosić się do lekarza.

Objawy zapalenia migdałków obejmują ból gardła, gorączkę, kaszel, ból głowy i wysoką gorączkę. Możesz również zauważyć obrzęk węzłów chłonnych na szyi i powiększone migdałki. Objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni od rozpoczęcia leczenia. Chociaż zapalenie migdałków nie jest zaraźliwe, może być niewygodne i prowadzić do problemów z jedzeniem lub oddychaniem. Jeśli migdałki są powiększone, lekarz może zalecić operację ich usunięcia.

Antybiotyki zabijają bakterie, ale nie zabijają wirusów

Antybiotyki to leki stosowane w leczeniu infekcji. Ich działanie polega na zabijaniu bakterii i uniemożliwianiu im rozmnażania się. Mogą one leczyć infekcje bakteryjne, takie jak angina, infekcje dróg moczowych i niektóre choroby skóry. Nie zabijają one jednak wirusów, które powodują większość objawów przeziębienia i grypy. W związku z tym, po zażyciu antybiotyków możesz czuć się chory dłużej, niż gdybyś nie brał ich wcale.

Bakterie i wirusy różnią się od siebie, ponieważ bakterie atakują komórki z zewnątrz, natomiast wirusy przemieszczają się do wnętrza organizmu i rozmnażają się w komórkach. To sprawia, że antybiotyki nie są w stanie zabić wirusów. Antybiotyki działają na bakterie i zapobiegają ich rozmnażaniu, ale wirusy nie mają ścian komórkowych i nie są atakowane przez antybiotyki.

Wadą przyjmowania antybiotyków w czasie ciąży jest to, że wywołują one niepożądane skutki uboczne i powodują rozwój opornych bakterii. Oznacza to, że antybiotyki nie będą działały tak dobrze jak kiedyś. Dodatkowo leki te mogą powodować również skutki uboczne i większe ryzyko dla każdego. Antybiotyki powinny być przyjmowane tylko wtedy, gdy są potrzebne i przez cały przepisany czas.

Tonsillektomia jest procedurą ambulatoryjną

tonsillektomia jest procedurą ambulatoryjną wykonywaną w celu usunięcia migdałków i migdałków z gardła. Procedura może zapobiec przyszłym epizodom zapalenia migdałków. Jest również przydatny dla dzieci i dorosłych, którzy cierpią na nawracające infekcje migdałków.

Migdałki to gruczołowe wypustki, które siedzą po każdej stronie tylnej części gardła. Stanowią one ważną część układu odpornościowego, produkując przeciwciała i białe krwinki, które zwalczają infekcje i zarazki. Stanowią pierwszą linię obrony dziecka przed bakteriami i wirusami. Stopniowo zwiększają swoją wielkość w trakcie rozwoju dziecka, osiągając największą wielkość między czwartym a siódmym rokiem życia.

Migdałki chronią gardło i nos przed szkodliwymi bakteriami. Kiedy jednak zostaną zainfekowane, mogą ulec zapaleniu, a nawet spuchnąć. Może to prowadzić do gorączki i obrzęku węzłów chłonnych, co może wymagać wykonania zabiegu tonsillektomii.

Objawy anginy w ciąży

Posiadanie bólu gardła podczas ciąży może być nieprzyjemne. Na szczęście rzadko jest on niebezpieczny, chociaż powinnaś zasięgnąć porady specjalisty, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć infekcję bakteryjną. Podczas gdy bycie w ciąży nie czyni Cię bardziej podatną na anginę, ważne jest, aby pamiętać, że choroba ta jest tak samo powszechna u kobiet w ciąży, jak u wszystkich innych.

Objawy anginy w ciąży obejmują ból gardła i gorączkę. Lekarz może potwierdzić obecność bakterii, uzyskując posiew z gardła. Jeśli zakażenie zostało zdiagnozowane, można je leczyć antybiotykami, aby zapobiec poważniejszym powikłaniom, takim jak uszkodzenie nerek lub gorączka reumatyczna.

Domowe sposoby na anginę obejmują czosnek, naturalny antybiotyk, który może pomóc złagodzić objawy. Garnirowanie ząbkiem czosnku (jeden ząbek w 8 uncjach wody) jest dobrym sposobem na uzyskanie ulgi w objawach. Inną metodą jest płukanie roztworem wody z solą. Możesz również spróbować popijać filiżankę gorącej herbaty lub miskę rosołu z zupą. Możesz również chcieć ssać na chipie lodowym, aby pozbyć się objawów. Pozostawanie nawodnionym i ciepłym jest niezbędne do uzyskania ulgi od anginy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *