Najlepsze środki na powiększone migdałki – Ranking

Najlepsze środki na powiększone migdałki - Ranking

Jeśli cierpisz z powodu powiększonych migdałków, prawdopodobnie zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób ich leczenia. Podczas gdy domowe sposoby mogą być skuteczne dla wielu osób, lekarz może być konieczny, jeśli stan jest bardziej poważny. W takich przypadkach konieczne może być zastosowanie antybiotyków.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z beautyzone-kolobrzeg.pl

Domowe sposoby na powiększone migdałki

Domowe sposoby na powiększone migdałki to świetny sposób na zmniejszenie bólu związanego z tym stanem. Powiększony migdałek może prowadzić do wielu nieprzyjemnych objawów, w tym nieświeżego oddechu, gorączki i bólu. Lekarz może przepisać antybiotyki w celu leczenia tego stanu, ale niektórzy ludzie mogą skorzystać z naturalnych metod leczenia.

Jeśli cierpisz na przewlekłe zapalenie migdałków, które nie reaguje na domowe sposoby, lekarz może zalecić chirurgiczne usunięcie migdałków. Procedura ta jest zwykle wykonywana za pomocą skalpela, ale może być również wykonana przy użyciu ukierunkowanych laserów, fal radiowych, energii ultradźwiękowej lub elektrokauteryzacji. To trwa około 45 minut, aby usunąć migdałki i może być wykonane jako procedura ambulatoryjna. Czas rekonwalescencji może wynosić od siedmiu do dziesięciu dni.

Garnirowanie miodem może pomóc w rozpuszczeniu kamieni w migdałkach. Może również pomóc zabić bakterie i promować higienę jamy ustnej. Jednak ta metoda powinna być stosowana z ostrożnością, ponieważ możesz uszkodzić swoje migdałki. Domowe sposoby na powiększone migdałki mogą również obejmować stosowanie skrobaczki do języka, która może pomóc usunąć więcej bakterii z migdałków.

Jeśli nie możesz tolerować bólu lub obrzęku, możesz wziąć dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Jednak leków tych należy unikać u małych dzieci, ponieważ mogą one zawierać składniki, które mogą poważnie zaszkodzić. Dodatkowo wiele środków przeciwbólowych nie zwalcza przyczyn zapalenia migdałków.

Zimny napój może również pomóc w ukojeniu gardła. Pomocne może być również picie herbatek ziołowych. Herbaty ziołowe zawierają substancje, które mają działanie przeciwzapalne i mogą łagodzić ból gardła. Istnieją jednak tylko słabe badania wykazujące skuteczność herbaty ziołowej w leczeniu zapalenia migdałków. Inną opcją jest użycie nawilżacza. Nawilżacze mogą poprawić wilgotność powietrza i zmniejszyć ból gardła.

Garnirowanie słoną wodą jest również dobrym sposobem leczenia zapalenia migdałków. Garnirowanie słoną wodą pomaga wypłukać infekcję i złagodzić ból. Ten środek działa dobrze na ból gardła, ale pamiętaj, aby nie połykać roztworu. To tylko tymczasowo złagodzi objawy. Należy jednak skonsultować się z lekarzem, jeśli te metody nie działają w Twoim przypadku.

Leki są również opcją. Spray do gardła lub płukanie gardła mogą dostarczyć leki bezpośrednio do gardła. Chociaż zapalenie migdałków zazwyczaj ustępuje bez leczenia, jeśli objawy nie ustępują lub utrzymują się, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza. Jeśli objawy nie ustąpią po kilku dniach, infekcja mogła się rozprzestrzenić. Jeśli tak się stanie, może to prowadzić do infekcji, a nawet ropnia.

Inną możliwością leczenia powiększonych migdałków jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Ta forma pracy ciała ma na celu złagodzenie ucisku w szyi, plecach i głowie. Pomaga ona uwolnić stan zapalny gardła i zapobiega rozwojowi infekcji.

Objawy powiększonych migdałków

Powiększone migdałki mogą być oznaką infekcji, a małe dzieci powinny być oglądane przez lekarza, jeśli powodują trudności w karmieniu lub spaniu. Lekarz spojrzy na historię medyczną dziecka i zapyta o wszelkie dodatkowe objawy. Może również przeprowadzić badanie fizyczne poprzez obmacanie szyi.

Istnieje kilka przyczyn powiększonych migdałków. Należą do nich wirusy i infekcje. Infekcje migdałków mogą być spowodowane przez kilka różnych szczepów wirusów. Objawy tych infekcji często idą w parze z objawami przeziębienia. Jeśli spuchnięte migdałki utrzymują się przez dłuższy czas, prawdopodobnie są oznaką podstawowej kwestii medycznej.

Niektóre z objawów powiększonych migdałków to chrapanie i trudności w oddychaniu. Duży rozmiar migdałków może utrudniać dziecku oddychanie w nocy, co może prowadzić do niespokojnego i zaburzonego snu. Może to również prowadzić do problemów z połykaniem pokarmów. Dzieci z powiększonymi migdałkami mogą również cierpieć na bezdech senny, który to stan może negatywnie wpływać na rozwój dziecka.

Najlepszym sposobem na leczenie powiększonych migdałków jest wizyta u lekarza i odpowiednie leczenie. Istnieją różne leki bez recepty i środki domowe, które mogą złagodzić ból i obrzęk. Jeśli jednak objawy utrzymują się, należy rozważyć jak najszybszą wizytę u lekarza. Lekarz może zalecić antybiotyki, jeśli zakażenie jest ciężkie.

W większości przypadków powiększone migdałki są spowodowane infekcją i wracają do normalnego rozmiaru po ustąpieniu zakażenia. Jednak u niektórych dzieci migdałki stają się chronicznie powiększone i mogą wymagać usunięcia chirurgicznego. Chociaż nie jest to powszechny sposób leczenia powiększonych migdałków, lekarze mogą przepisać spray do nosa w celu ich obkurczenia.

W niektórych przypadkach powiększone migdałki mogą powodować problemy z mową i problemy z głosem. Ból gardła może również wpływać na sposób mówienia danej osoby. Dzieci z dużymi migdałkami mogą mieć również problemy z przełykaniem niektórych pokarmów. Mogą również doświadczać zatykania głosu i jakości nosa, co może zakłócać wyniki w nauce.

Oprócz tego, że są drażniące i bolesne, powiększone migdałki mogą również powodować problemy z oddychaniem podczas snu. Problemy te mogą również powodować, że dziecko śpi niespokojnie lub doświadcza bezdechu sennego. Możliwe jest również, że dziecko ma powiększone migdałki.

Zarówno migdałki, jak i migdałki są ważne dla układu odpornościowego. Odpowiadają za zatrzymywanie wirusów i bakterii w jamie ustnej i nosie. Jeśli jednak ulegną powiększeniu, mogą zatkać drogi oddechowe i doprowadzić do powtarzających się infekcji bakteryjnych. Wizyta u laryngologa może pomóc w leczeniu powiększonych migdałków i migdałków.

Jeśli u Twojego dziecka rozwiną się powiększone migdałki lub migdałki, może być konieczne poddanie ich operacji. Zabieg chirurgiczny usunie zapalne tkanki migdałków i migdałków. Jeśli jednak objawy te utrzymują się, wówczas dziecko może potrzebować innego zabiegu w celu skorygowania problemu.

Opcje leczenia

Opcje leczenia powiększonych migdałków różnią się w zależności od choroby podstawowej. Stan ten może być tymczasowy lub przewlekły i zakłócać oddychanie, drenaż zatok, połykanie, mówienie i sen. Może być również przyczyną problemów behawioralnych. Jeśli występuje często, może wskazywać na poważną chorobę podstawową, taką jak zapalenie migdałków.

Główne objawy powiększonych migdałków to chrapanie, problemy ze snem i trudności z przełykaniem. Może to również zakłócać oddychanie dziecka i powodować częste budzenie się w nocy. Problemy te uniemożliwiają dziecku uzyskanie regenerującego snu, którego potrzebuje. Dodatkowo, nieodpowiedni sen może wpływać na wzrost.

Niektóre przyczyny powiększonych migdałków to zapalenie migdałków, infekcje bakteryjne i zakażenia migdałków. Zakażenie wirusem może spowodować zapalenie migdałków i wywołać czerwony, spuchnięty migdałek. Może również prowadzić do powiększonych węzłów chłonnych i bólu gardła. Na szczęście, wiele z tych przyczyn można leczyć za pomocą leków przeciwbólowych dostępnych bez recepty. W ciężkich przypadkach lekarze mogą przeprowadzić operację usunięcia migdałka.

Operacja usunięcia migdałków lub migdałków jest powszechnym sposobem leczenia powiększonych migdałków i migdałków. Procedura ta usuwa zainfekowaną tkankę przez usta i nie pozostawia żadnych nacięć na skórze. Lekarz może również wykonać operację usunięcia migdałków, jeśli doświadczasz częstych infekcji ucha lub zapalenia ucha środkowego z wysiękiem. Chirurgiczne usunięcie migdałków i migdałków może być ryzykowne i inwazyjne, ale może być opcją ratującą życie dla Twoich powiększonych migdałków i migdałków

Antybiotyki są powszechnym sposobem leczenia infekcji bakteryjnych, ale jest mało prawdopodobne, aby trwale zmniejszyć rozmiar migdałków. W niektórych przypadkach, spray steroidowy do nosa może pomóc w zmniejszeniu rozmiaru migdałków. W innych przypadkach leczenie alergii i przewlekłych infekcji zatok może prowadzić jedynie do ograniczenia oddychania przez nos, ale może nie wpłynąć na wielkość migdałków.

W niektórych przypadkach powiększone migdałki u dziecka mogą przeszkadzać w oddychaniu. W niektórych przypadkach specjalista z zakresu ucha, nosa i gardła (ENT) może zalecić tonsillektomię. Inne metody leczenia obejmują leki doustne lub operację. Jeśli podejrzewasz, że Twoje dziecko ma powiększone migdałki, powinieneś jak najszybciej zasięgnąć porady lekarza.

Leczenie chirurgiczne powiększonych migdałków jest jedyną opcją, jeśli antybiotyki nie są skuteczne. Zabieg ten jest zwykle wykonywany w warunkach ambulatoryjnych i trwa około 20 minut. Większość dzieci wraca do zdrowia w ciągu dnia lub dwóch. Należy jednak mieć świadomość, że pewien ból pooperacyjny i trudności z przełykaniem są powszechne.

Usunięcie migdałków może spowodować krwawienie. W miejscu tonsillektomii tworzy się strup, który odpadnie w ciągu jednego do dwóch tygodni. Jeśli w tym czasie krwawienie nie ustąpi, może być konieczny powrót na salę operacyjną w celu zatamowania krwawienia. Na szczęście, te powikłania są rzadkie. Inne potencjalne zagrożenia to zakrztuszenie się krwią, utrata zębów i oparzenia kauterem.

Niektóre dzieci mogą wymagać całonocnej hospitalizacji po T&A. W takich przypadkach mogą wymagać monitorowania pod kątem trudności w oddychaniu i odwodnienia. Pacjenci powracający do zdrowia po zabiegu powinni spodziewać się gorączki i lekkiego bólu gardła. Operacja nosa może spowodować tymczasową zmianę głosu, ale ustąpi ona po kilku dniach. Większość dzieci, które przeszły operację, wraca do szkoły następnego dnia.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *