Jak często należy depilować nogi laserem diodowym?

Jak często należy depilować nogi laserem diodowym?

Pierwsza sesja potrwa około godziny i można się spodziewać, że nogi będą po niej czerwone i opuchnięte. Jednak po przyzwyczajeniu się do niej, procedurę można wykonać w około połowę krótszym czasie. Jest to również znacznie wolniejsze niż golenie, dlatego wiele osób decyduje się na depilację w nocy. Po zabiegu nogi będą opuchnięte i zaczerwienione przez kilka godzin, ale do rana powinny wrócić do normy – fragment ten jest wynikiem działań ekipy serwisu garpelenmilosci.pl.

Porady dermatologów

Depilacja nóg może być bezbolesnym procesem, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek. Po pierwsze, zawsze upewnij się, że skóra na nogach jest całkowicie sucha. Ułatwi to depilatorowi uchwycenie włosków. Sucha skóra ułatwia także przesuwanie depilatora. Depilatory mają zwykle dwa ustawienia: niskie, które pozwala przyzwyczaić się do zabiegu, i wysokie, które pozwala szybko usunąć włoski.

Depilatory należy trzymać blisko skóry i przesuwać po depilowanym obszarze okrężnymi ruchami. Dzięki temu włoski zostaną pociągnięte i zebrane. Urządzenia do depilacji najlepiej używać powoli, a pacjenci powinni być cierpliwi. Konieczne jest przeprowadzenie kilku sesji, aby zapewnić leczenie wszystkich miejsc. Jeśli masz wrażliwą skórę, zacznij najpierw od małej łatki, aby zminimalizować ból.

Po zakończeniu leczenia pacjent powinien udać się do dermatologa na sesje kontrolne. Lekarz może zalecić kilka sesji w okresie od 24 do 36 miesięcy. Opieka po zabiegu może obejmować żel chłodzący lub aloes.

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub wrażliwość skóry. W takim przypadku należy stosować chłodne okłady, aby złagodzić zaczerwienienie. Dermatolog może również zasugerować stosowanie kremu z wysokim filtrem przeciwsłonecznym przez dwa tygodnie po zabiegu.

Przed zabiegiem weź prysznic lub dokładnie umyj nogi. Podczas zabiegu należy unikać stosowania dezodorantu lub balsamu na tym obszarze. Mogą one zakłócić dostęp lasera do skóry. Po zabiegu należy zmyć dezodorant lub krem nawilżający. Należy również unikać stosowania jakichkolwiek leków, aby zapobiec reakcjom skórnym, w tym leków rozrzedzających krew, leków przeciwzapalnych i antybiotyków.

Skuteczność laserów diodowych w usuwaniu włosów

Lasery diodowe są uważane za złoty standard w zabiegach usuwania włosów. Lasery te wnikają do mieszka włosowego, aby namierzyć i zniszczyć melaninę, substancję, która nadaje włosom kolor. To uszkodzenie jest trwałe, więc przyszła stymulacja nie przywróci włosów. Istnieją różne rodzaje laserów diodowych, z których każdy jest odpowiedni do określonych potrzeb związanych z usuwaniem włosów. Jednym z przykładów jest nowatorski skanujący laser diodowy 810 nm. Został on przetestowany, aby sprawdzić, czy jest bezpieczny i skuteczny w usuwaniu włosów nawet sześć miesięcy po pierwszym zabiegu.

Lasery diodowe wykorzystują niską fluencję, która może zmniejszyć skutki uboczne u pacjentów o ciemnej skórze. Wykorzystują również wysoką częstotliwość powtórzeń, aby dostarczyć odpowiednie ilości skumulowanej energii do cebulki i cebulki włosa. Badanie kliniczne przeprowadzono na siedemdziesięciu jeden pacjentkach, z których każda poddała się pięciu lub sześciu zabiegom w obszarach zainteresowania. Zabiegi były wykonywane przez tego samego operatora w tej samej klinice.

Badania nad laserami diodowymi były niejednoznaczne, przy czym niektóre sugerowały, że urządzenia o niższej fluencji są bardziej skuteczne niż te o wyższej fluencji. Jest to kwestia, która będzie wymagała dalszych badań. Jednak oba rodzaje laserów wykazują porównywalne wyniki w usuwaniu włosów, chociaż ten drugi wiąże się z większą liczbą skutków ubocznych.

W niedawno przeprowadzonym badaniu sprawdzono skuteczność zabiegów laserem diodowym w przypadku hirsutyzmu na twarzy u pięćdziesięciu pacjentek. Spośród nich osiemnaście miało wyszydzone poziomy DHEAS i DHT. Badanie obejmowało również 16 pacjentów z normalnymi poziomami tych dwóch hormonów. Pacjenci poddawani byli różnym sesjom leczenia laserem diodowym przez okres sześciu miesięcy.

Chociaż badanie to wykazało, że większy rozmiar plamki był skuteczniejszy w usuwaniu włosów w okolicy pachowej, nie wykazało ono znaczącej różnicy w odrastaniu włosów. Ponadto większy rozmiar LPDL był związany z większym bólem podczas zabiegu, co mogło mieć szkodliwe skutki uboczne dla pacjentów.

Koszt leczenia laserem diodowym

Podczas gdy laser aleksandrytowy jest skuteczny w usuwaniu włosów z ciemnej skóry, lasery diodowe działają lepiej na ciemnej skórze i są bezpieczniejsze dla pacjentów o ciemnej skórze. Procedura ta jest jednak droga i może kosztować nawet 200 dolarów za zabieg. W zależności od odcienia skóry, zamiast niego można zastosować laser Nd:YAG.

Lasery diodowe o wysokiej fluencji z chłodzeniem kontaktowym stały się złotym standardem w usuwaniu włosów. Jednak lasery nadal wiążą się z bólem i innymi efektami ubocznymi, zwłaszcza w przypadku pacjentów o ciemniejszej karnacji. Lumenis LightSheer jest jednym z najpopularniejszych laserów diodowych na rynku. Jest on wyposażony w mechanizm ssący i wykorzystuje wiele przejść.

Koszty różnią się w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Duże obszary, takie jak plecy lub nogi, mogą kosztować 500 USD lub więcej. Mniejszy obszar, taki jak górna część nogi, może kosztować 150 do 250 dolarów. Pełne plecy lub bikini, tymczasem, może kosztować aż 1200 dolarów.

PrettyLasers oferuje profesjonalne szkolenia dla swoich użytkowników i zapewnia system lasera diodowego, który jest łatwy w obsłudze. Posiada on przyjazny Graficzny Interfejs Użytkownika, który sugeruje ustawienia parametrów, ułatwiając proces. Pozwala to na szybszą naukę. Poza tym, proces depilacji laserowej jest prosty i większość osób może nauczyć się procedury w ciągu kilku godzin.

Zabieg wymaga dopasowania długości fali lasera i czasu trwania impulsu. Lasery Nd:YAG są złotym standardem w usuwaniu włosów i są najlepsze dla osób o ciemnej karnacji. Laser diodowy to dobry wybór dla pacjentów o ciemniejszej skórze, ale laser aleksandrytowy jest lepszy dla osób o jaśniejszym odcieniu skóry.

Wskazówki dotyczące korzystania z lasera diodowego

Depilacja jest jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się niechcianych włosów. Usuwa ona włosy u nasady, pozostawiając nogi gładkie nawet przez cztery tygodnie. Depilatory są świetną alternatywą dla woskowania i golenia, ponieważ są tańsze i nie pozostawiają bałaganu. I nie będziesz musiała martwić się o ponowne golenie lub woskowanie – wystarczy, że będziesz depilować co miesiąc, aby mieć gładkie nogi.

Najlepszym laserem do usuwania włosów jest laser diodowy. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, więc możesz go używać na różnych częściach ciała i o każdej porze roku. Laser diodowy jest również bezpieczny i przewidywalny. Możesz więc czuć się komfortowo i pewnie podczas pozbywania się niechcianych włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *