Wrastające włoski – problem, którego możesz uniknąć dzięki depilacji laserowej

depilacja laserowa

Wrastające włoski nie są niczym przyjemnym ani estetycznym. Gdy się pojawiają, mamy ochotę od razu się ich pozbyć, przez co jeszcze możemy sobie zaszkodzić, ponieważ może to doprowadzić do infekcji i zapalenia mieszków włosowych. Dlatego najlepiej jest skutecznie zapobiegać wrastaniu włosków. Jedną z najskuteczniejszych metod jest depilacja laserowa. Wyjaśniamy, w jaki sposób laser radzi sobie z wrastającymi włoskami.

Dlaczego włoski wrastają?

Wrastający włos to włos, który nie jest w stanie przebić się przez skórę. Martwy naskórek, sebum i zanieczyszczenia zatykają pory skóry, powodując blokowanie włosów. Wrastające włosy rosną pod skórą, powodując podrażnienia, ropne krostki i stany zapalne. Zdarza się również, że włos wyrasta z mieszka i od razu się zawija, aby ponownie wrosnąć w skórę. Problem z wrastającymi włoskami częściej dotyczy osób z kręconymi i grubymi włosami.  

Objawem wrastających włosków są małe czerwone wypukłe guzki pojawiające się w miejscach, w których normalnie powinny wyrosnąć włosy. Najczęściej przypominają pryszcze, ale mogą też przybrać formę wrzodów lub czyraków. Wrastające włoski mogą pojawiać się w dowolnych miejscach na ciele, ale najczęściej zdarzają się w miejscach, gdzie występują mocne i grube włosy, które często ścinamy np. przy pomocy maszynki do golenia. Najbardziej typowe obszary występowania wrastających włosków to twarz, szyja, pachy, plecy i klatka piersiowa lub okolice bikini. U mężczyzn najczęściej pojawiają się na twarzy, a u kobiet na nogach, pod pachami i w okolicach bikini.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to jak się okazuje, nie tylko zabieg estetyczny, ale też leczniczy. Jeśli chcesz się pozbyć wrastających włosków, powinieneś rozważyć usuwanie owłosienia laserem. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach depilacja laserowa uderza bezpośrednio w mieszek włosowy, wykluczając jego zdolność do wytwarzania włosów. Między wiązką lasera a melaniną zawartą we włosie zachodzi zjawisko nazywane fototermolizą, które skutkuje podgrzaniem i zniszczeniem całej macierzy włosa. Gdy mieszek nie może wytwarzać już włosów, leczony obszar goi się, pory skóry się zwężają, a miejsce pozostaje gładkie. Stosując depilację laserową, powstrzymujesz mieszek włosowy przed produkcją włosów teraz i w przyszłości. Położy to kres podrażnieniom, wrastającym włosom i innym problemom związanym z tradycyjnymi metodami usuwania owłosienia. Zaletą depilacji laserowej jest również to, że można ją zastosować na różnych obszarach ciała.

Jak laser do depilacji radzi sobie z wrastającymi włoskami?

Z wielu powodów warto pozbyć się wrastających włosów. Głównie są to infekcje skórne, na które jesteś narażony. Wrastające włosy wbijają się w skórę, powodując uszkodzenia zarówno nad, jak i pod powierzchnią. Ważne jest, aby usunąć je, zanim wystąpi zakażenie, które spowoduje dodatkowe problemy zdrowotne. W dodatku nieusunięte lub źle usunięte wrastające włoski mogą prowadzić do niedoskonałości skóry, takich jak blizny czy przebarwienia. Najlepszym sposobem na uniknięcie konsekwencji wrastania włosów jest skuteczne zapobieganie. Depilacja laserowa to niezawodny sposób na pozbycie się problemu wrastających włosków. W końcu dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia eliminuje się włosy w całości i trwale, dzięki czemu nie mają one już szansy wrastać. Jeśli zdecydujesz się na zabieg odpowiednio wcześnie, zanim wrastające włosy zrobią spustoszenie w Twojej skórze, unikniesz nieestetycznych blizn.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *