Czy usuwanie włosów laserem diodowym jest długie?

Czy usuwanie włosów laserem diodowym jest długie?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na trwałe ograniczenie wzrostu włosów. Działa na różnych obszarach ciała i oferuje trwały efekt. Może być wykonywana o każdej porze roku i działa na wszystkie rodzaje skóry. Zabieg trwa od 20 do 40 dni i wymaga od trzech do sześciu sesji.

20 do 40 dni

Laserowe usuwanie włosów to powszechny zabieg kosmetyczny, który może zapewnić do 95% redukcji włosów podczas jednego zabiegu. Liczba potrzebnych sesji zależy od rodzaju włosów i odcienia skóry. Niektóre obszary reagują na leczenie szybciej niż inne – sekcja ta jest udostępniona przez redaktora portalu . Zależy to również od doświadczenia lekarza laserowego i podstawowych warunków skóry. Po zakończeniu procesu można spodziewać się skóry bez włosów przez okres do dwóch lat. W zależności od obszaru konieczne mogą być sesje uzupełniające co sześć do dwunastu miesięcy.

Zabiegi mogą być bolesne i pacjenci powinni być świadomi wszelkich potencjalnych zagrożeń przed zaplanowaniem sesji. Zaleca się, aby kobiety w ciąży lub planujące ciążę nie poddawały się zabiegowi. Również kobiety, które przyjmują antybiotyki lub retinoidy muszą powstrzymać się od stosowania tych produktów przez trzy do pięciu dni przed pierwszą sesją. Pacjenci powinni również unikać ekspozycji na słońce przez dwa tygodnie po sesji. Wreszcie, kobiety, które wkrótce zaczną miesiączkować, powinny unikać zabiegów laserowych.

Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale również niedrogi. Ludzie decydują się na ten zabieg, jeśli chcą usunąć niechciane włosy na dużych obszarach. Procedura ta polega na zastosowaniu silnej wiązki światła na skórę, która usuwa mieszek włosowy. Światło z lasera diodowego dociera również do komórek rozrodczych odpowiedzialnych za wzrost włosów.

Systemy depilacji laserem diodowym zostały opracowane przy pomocy zaawansowanej technologii. Technologia ta wykorzystuje światło lasera diodowego o długości fali 800 nm. Impulsy laserowe trwają tylko kilka milisekund, co wyłącza mieszek włosowy i zapobiega przyszłemu wzrostowi.

Depilacja laserem diodowym działa w celu trwałego usunięcia niechcianych włosów. Laser może wnikać w skórę na głębokość 5 mm, ale nie może uszkodzić organów wewnętrznych. Zmniejsza również prawdopodobieństwo wrastania włosków o 78%. Ogólnie rzecz biorąc, depilacja laserem diodowym może zapewnić do 95% trwałej redukcji włosów. Istnieją pewne wyjątki. Na przykład, osoby poniżej 18 roku życia mogą potrzebować zgody rodziców. Nie ma jednak ograniczeń wiekowych dla osób, które mają 18 lat i więcej.

Pakiety zabiegów mogą zawierać opłaty za konsultacje. Niektóre kliniki oferują te konsultacje za darmo. Mogą one jednak kosztować nawet do 200 SGD za konsultację. Pacjenci muszą przygotować swoją skórę do zabiegu poprzez dokładne oczyszczenie skóry, usunięcie makijażu i olejków, które mogły zostać nałożone na skórę przed zabiegiem. Powinni również nosić krem z filtrem i ograniczyć ekspozycję na słońce przed zabiegiem. Dodatkowo pacjenci powinni rozważyć podjęcie profilaktycznej terapii przeciwwirusowej, która może być konieczna, jeśli są podatni na wirusa opryszczki pospolitej (Herpes simplex).

Mimo że leczenie trwa od 20 do 40 dni, może czasem powodować niepożądane efekty uboczne. Efekty uboczne mogą obejmować pieczenie, przebarwienia i zaostrzenie trądziku. U niektórych osób mogą również wystąpić strupy i plamica. Niemniej jednak, ryzyko to można zminimalizować dzięki właściwemu leczeniu i odpowiednim ustawieniom lasera. Jeśli tylko uda się ich uniknąć, wyniki mogą być długotrwałe.

Podczas pierwszego zabiegu możesz czuć się zdenerwowany. Jednak wkrótce staniesz się bardziej komfortowy i swobodny w tym procesie. Jeśli już raz skorzystasz z depilacji laserowej, będziesz czuć się pewnie i swobodnie, przychodząc na kolejne sesje. Depilacja laserem diodowym utrzymuje się przez 20 do 40 dni po pierwszym zabiegu.

Efekty uboczne depilacji laserowej są rzadkie, ale zdarzają się. Energia lasera używana w tej procedurze celuje w melaninę w mieszku włosowym. Chociaż procedura powoduje zaczerwienienie, rzadko utrzymuje się ono dłużej niż kilka dni. Niektórzy pacjenci odczuwają swędzenie, któremu można zaradzić stosując chłodne okłady lub Benadryl.

Depilacja laserem diodowym jest skuteczna w przypadku włosów o jasnym i średnim kolorze, ale nie jest skuteczna w przypadku włosów białych lub siwych. Zabieg laserowy może jednak spowodować uszkodzenie skóry, jeśli zostanie zastosowany na bardzo jasnej skórze. Ponadto, procedura nie jest odpowiednia dla osób z blond lub rudymi włosami.

3-6 sesji

Liczba sesji wymaganych do usunięcia niechcianych włosów za pomocą technologii lasera diodowego różni się w zależności od rodzaju włosów, typu skóry i jej kondycji. Zazwyczaj potrzeba od trzech do sześciu sesji w przypadku twarzy i od czterech do sześciu sesji w przypadku reszty ciała. Niezależnie od konkretnych potrzeb, sesje usuwania włosów laserem diodowym są zalecane co dwa do trzech miesięcy, aby osiągnąć najlepsze wyniki. Pełny cykl trwa około sześciu do ośmiu sesji, aby całkowicie wyeliminować włosy.

Lasery diodowe są idealne do usuwania grubych, średnich lub grubych włosów, choć nie są zalecane do włosów cienkich. Długość fali lasera diodowego pozwala mu wnikać głębiej w skórę i usuwać więcej włosów w mniejszej liczbie sesji. Z tego powodu jest on najbardziej skuteczny u osób o ciemnej skórze i grubych włosach.

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów. Po sesji odczuwalne będzie lekkie uczucie w leczonym obszarze. Zabieg jest łagodny dla skóry, a pacjent odczuwa delikatne, ciągłe przesuwanie aplikatora po obszarze poddawanym zabiegowi.

Większość osób będzie potrzebowała trzech do sześciu sesji depilacji laserem diodowym, chociaż można również wybrać się na jednorazowy zabieg. Należy jednak pamiętać, że zabiegi te nie są trwałe i przed skorzystaniem z tej metody warto skonsultować się z dermatologiem. Koszt tych zabiegów jest porównywalny z innymi rodzajami depilacji laserowej.

Pomimo ryzyka związanego z zabiegiem, depilacja laserem diodowym jest bardzo skutecznym zabiegiem dla wielu rodzajów skóry. Jednak, jak każdy zabieg medyczny, istnieją efekty uboczne, a zarządzanie nimi jest kluczowe dla bezpieczeństwa i skuteczności depilacji laserem diodowym. Na szczęście większość ludzi nie ma żadnych poważnych powikłań po depilacji laserem diodowym.

FDA uznała ten zabieg za bezpieczny w przeważającej części. Jednak nadal istnieją pewne możliwe skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie, pęcherze, przebarwienia lub blizny. Co więcej, włosy w końcu odrosną, więc być może będziesz musiała poddawać się regularnym zabiegom, aby utrzymać wzrost włosów na wodzy.

Jeśli opuścisz sesję, będziesz musiała poddać się jej ponownie, aby zobaczyć rezultaty. Podczas fazy wzrostu, około 30% do 40% włosów jest w fazie spoczynku i będzie odrastać. Dlatego należy zaplanować serię sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Przed pierwszą sesją należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, co może pogorszyć wyniki depilacji laserowej. Aby chronić skórę, należy stosować krem z filtrem o szerokim spektrum działania, o wartości SPF 30 lub wyższej. Należy również unikać stosowania kremów do opalania bez słońca. Powodem tego jest to, że depilacja laserowa działa najlepiej, gdy mieszki włosowe są w dobrym stanie i reagują na energię lasera.

Chociaż depilacja laserowa nie usuwa włosów na stałe, może pomóc ograniczyć ich wzrost na kilka lat. Zazwyczaj potrzeba od trzech do sześciu sesji, aby zobaczyć optymalne wyniki. Jeśli tylko nie będziesz skubać ani woskować przed i po zabiegu, możesz spodziewać się długotrwałych rezultatów.

Depilacja laserem diodowym to skuteczne i wygodne rozwiązanie problemu niechcianych włosów. Będziesz mógł golić włosy z większą łatwością i być bardziej komfortowym bez wysypek i nierówności. Najlepsze jest to, że zabieg jest bezbolesny i nie wymaga przestojów! Procedura ta jest również doskonała dla osób, które często się golą i cierpią z powodu wrastających włosów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *